مشاوره واتساپ 09133203842

دستگاه چاپ لیزری

دستگاه چاپگر لیزری چیست؟


از کالاهای پرکاربرد در دنیای الکترونیک که به سرعت توانسته جای خود را در کنار کامپیوترها تثبیت کند و روز به روز به قابلیت ها و علافه مندان این دستگاه افزوده می شود. پرینتر لیزری از بروزترین نوع چاپگرهاست ،این مدل پرینتر معایب چاپگرهای جوهر افشان را برطرف کرده و با کیفیت و سرعتی متفاوت از پرینتر جوهرافشان وارد بازار شده است.این دستگاه با کمک الکتریسته ساکن و پرتو نور عمل چاپ را انجام می دهد.
اولین پرینتر لیزری با ایجاد تغییراتی از روی دستگاه کپی ساخته شد با این تفاوت که در چاپگر لیزری هیچ متن اولیه ای وجود ندارد ،چاپگر داده های ذخیره شده در سیستم را به تصاویر و متن تبدیل می کند و با استفاده از پرتوهای لیزر ،جوهر روی کاغذ منتقل و نتیجه را نمایش می دهد.

لوازم تشکیل دهنده ی چاپگر لیزری چیست ؟


-تونر:ماده ی مورد استفاده برای چاپ دستگاه لیزری است که با قرارگرفتن بر روی کاغذ ،تصویر موردنظر پدیدار می شود و در محفظه ای به نام کارتریج نگهداری می شود .در پرینتر لیزری رنگی ،تونر شامل 4 رنگ :مشکی ، آبی ، قرمز و زرد می باشد.
-درام پرینتر : قطه ی چرخشی در هنگام شروع عمل چاپ است که حساس به نور می باشد و با الکتریسته شارژ میشود که بعد از تابش لیزرالگوی چاپ شده بر روی درام مشخص می شود. وظیفه ی تونر و درام انتقال دستورات از دستگاه بر روی کاغذ می باشد.
-فیلم فیوزینگ : کار این قسمت پرس کردن و گرم کردن کاغذ تا تونر روی کاغذ بچسبد و طرح موردنظر روی کاغذ چاپ می شود.

شیوه ی کار چاپگر لیزری:


چاپگر لیزری به عنوان یکی از چاپگرهای محبوب در کامپیوترهای شخصی محسوب میشود که از تکنولوژی غیرضربه ای بهره میگیرد (یعنی تماسی با کاغذ ندارد). وقتی که سندی به چاپگر فرستاده میشود، یک پرتو لیزری با استفاده از بار الکتریکی، آن سند را بر روی درامِ پوشیده از سلنیوم ترسیم میکند. پس از شارژشدن، درام در تونر میچرخد. تونر تصویر دریافتی از درام را به خودش جذب میکند. سپس همین تونر بر روی تکه هایی از کاغذ انتقال داده میشود و با استفاده از حرارت و فشار به روی کاغذ میچسبد ، بار الکتریکی از روی درام برداشته و تونر اضافی جمع آوری میشود.در مرحله آخر این تونرها توسط گرمکن دستگاه پخته شده و به اصطلاح فیوز میشوند، بر روی کاغذ ثابت میگردند. در این لحظه متن چاپ شده از چاپگر خارج میشود.

انواع چاپگر لیزری


پرینتر تک رنگ لیزری (سیاه و سفید) :

 


-مناسب برای تصاویر متنی
-هزینه ی نسبتا پایین و سرعت بالای چاپ
-دقت بالا
-مناسب برای دفاتر اداری
-جاپ تعداد بالا

پرینتر لیزری رنگی:

 


-کیفیت و دقت چاپ فوق العاده در تصاویر رنگی
-در چاپگر لیزری رنگی تونرها جایگزین جوهر شده و قابلیت چاپ تصاویر رنگی را به این چاپگرها اضافه می کند.

تفاوت چاپگر لیزری و چاپگر جوهر افشان :


نحوه کار چاپگر لیزری با چاپگر جوهر افشان کاملا متفاوت است تا جایی که هر کدام از ابزارهای متفاوتی برای چاپ استفاده می کنند.این دو دستگاه با توجه به شرایط و نیاز کاربر سنجیده و انتخاب می شوند.

مزایای چاپگرهای جوهرافشان:

 


-چاپگرهای جوهرافشان معمولا کم سروصدا هستند
-نسبت به پرینتر لیزری سبک و کم حجم ترند
-برای چاپ انواع کاغذها مناسب می باشد در حالی که پرینتر لیزری بر روی همه نوع کاغذ ،چاپ انجام نمی دهد و ممکن است کاغذهای متفاوت به درام چاپگر آسیب وارد کند پس باید نوع کاغذ در چاپگر لیزری بررسی شود

مزایای پرینتر لیزری:

 


-چاپگر لیزری نیازی به جوهر ندارد.
-خرید این دستگاه گران است اما هزینه کارکرد آن خیلی کمتر از دستگاه جوهر افشان است.
-کیفیت چاپ این دستگاه بسیار بالا می باشد . پرینتر استاندارد ،پرینتر لیزری می باشد.
-چاپ بدون پخش شدن جوهر و رنگ
-و از مزایای دیگر این دستگاه اتصال به چندین کامپیوتر و قابلیت شبکه سازی است که از فاکتور های قابل توجه در شرکت ها می باشد.

مارا دنبال کنید.

شما میتوانید، محصولات، نمونه کارها، تخفیفات ویژه و خدمات چاپ بنر اصفهان را دنبال کنید.